Pazar

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 10 İnanılmaz Yöntem

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları
Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Erkeği Kendine Bağlamanın Yollarını 10 İnanılmaz Yöntemle Öğren!

Her kadın, erkeği kendine bağlamanın yollarını öğrenmek, içselleştirmek ve pratiğe aktarmak ister; çünkü bir kadın için erkeği kendine bağlama sanatını öğrenmek, mutlu olmakla eşdeğerdir. Fakat yazıktır ki kadınların çoğu, bu sanatın varlığından bile habersiz yaşarlar.


Bu problemin farkında olan biri olarak, bu yazımda erkeği kendine bağlamanın yolları adına 10 inanılmaz yöntem aktarmaya karar verdim. Yazıyla ilgili olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, bu maddelerden her biri, senin için "can simidi" olabilir; dolayısıyla her maddeyi iyice analiz etmeli ve üzerinde düşünmelisin.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 1. İnanılmaz Yöntem

1. Bu fıkradaki adam gibi kendi kendine engel olma!

Adam ortopedi doktoruna gidip gördüğü rüyalardan dert yanar. Ben her gece rüyamda 3 kadın tarafından taciz ediliyorum, der ve devam eder:

"3 kadın üstüme çıkıp benimle birlikte olmak istiyorlar; ama ben her seferinde onları ellerimle itip benden uzak durmalarını söylüyorum. Bunun her gece aynı şekilde yaşanması beni çok rahatsız ediyor."

Ortopedi doktoru, adama: "Sizin durumunuz psikolojik bir durum, bunun için bir psikoloğa gitmeniz daha iyi olacak." deyince adam şöyle tepki verir:

"Doktor bey, lütfen kırın şu ellerimi!"

Bir fıkra havasında aktarılan mesajın, erkeği kendine bağlamanın yolları ile de çok yakından ilgisi var, şöyle ki:

Aslında bütün insanlar ve kadınlar, fıkradaki adam gibi kendi kendine engel olma eğilimi gösterirler ve bu eğilim, onların içsel cevherlerini ve potansiyellerini keşfetmelerine engel olur.

Bu durumda, erkeği kendine bağlamanın yolları arayışında olan bir kadın, evvela kendine engel olma huyundan vazgeçerek işe başlamak zorundadır.

Evet, erkeği kendine bağlamak istiyorsan kendine engel olmaktan vazgeçmelisin.


Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları
Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 2. İnanılmaz Yöntem

2. Aynı imkân ve şartlarla donatılmış olduğunu bilip aşağılık psikozundan kurtul.

Kadınların erkeklerle iletişim sorunu yaşamalarına neden olan en büyük ve önemli faktör, kendilerini diğer kadınlardan daha aşağı ve düşük seviyede görme eğilimleridir. Bu düşünce tarzı, kadınların erkekler karşısında son derece dezavantajlı olmalarına kapı aralar.

Oysa gerçek böyle mi? Asla! Çünkü kadınların neredeyse tamamı, aynı imkânlara ve şartlara sahip olarak dünyaya gelirler; tabi bazıları bu imkân ve şartları iyi kullanarak avantaj elde ederken bazıları bunu beceremez. İşte bu maddeyi yazmamın nedeni, senin de bu bilince ulaşıp aşağılık kompleksi yaşamadan hareket etmen gerektiğini hatırlatmak idi.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 3. İnanılmaz Yöntem

3. Kendini hemen teslim etme.

Erkekler, kadınların "zor" olmasından hoşlanır; çünkü kolay lokma ve çantada keklik olarak görülen kadınlar, kısa sürede değersizleşip ciddi bir itibar kaybı yaşamaya mahkumdur.

Erkek yaratılışında "zor" eğilimi yer alır ve bu eğilim, erkeklerin kadınlara bakış açılarına da sirayet eder. Bu yüzden hemen hemen tüm erkekler, kendini hemen teslim eden ve erkeğin kollarına bırakan kadınlar yerine "alttan alan ve naz eden" kadın tipini tercih ederler. Öyleyse erkeği kendine bağlama iddiasında olan bir kadın, ilkin vakur durmak zorunda olduğunu bilmelidir.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 4. İnanılmaz Yöntem

4. Kendini kasma ve samimi ol.

Kendini kasan ve yapmacık davranan bir kadın, kısa vadede erkeğin ilgisini çekse de uzun vadede hiç şansı yoktur. Çünkü hiçbir erkek, yapmacık tavırlı kadınlarla birlikte olmak istemez; kaldı ki kadının rahat ve samimi olması erkeklerin en çok dikkat ettikleri niteliklerden biridir.

Öyleyse erkeğin yanında kendini kasmak yerine cool olmaya çalışmalı ve içtenliğinden ödün vermemelisin.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları
Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 5. İnanılmaz Yöntem

5. Onun kendisini anlatmasına fırsat ver.

Genelde kadınların çaçeron ve konuşkan oldukları yönünde bir iddia olsa da erkeklerin de en az kadınlar kadın konuşmayı sevdikleri inkâr edilemez. Hele ki kendini dinleyen bir kadın bulan erkek, bu fırsatı asla kaçırmaz ve kendini olabildiğince açar, içindekini son damlasına kadar döker.

Erkeklerin kendisini dinleyen kadınlara aşık olma eğilimlerinin çok yüksek olduğunu biliyor muydun?

İşte bu noktada kadının erkeğe fırsat verip onu konuşmaya teşvik etmesi şarttır. Yapacağın tek şey var: Erkeğin kendini açmasına fırsat vermek. Hadi bakalım...

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 6. İnanılmaz Yöntem

6. Özgürlüğünü ona teslim et/me.

Burada iki yönlü bir durum söz konusu, şöyle ki:

"Özgürlüğünü ona teslim et/me." prensibinin birinci boyutunda kendi (senin) özgürlüğün var. Kendi özgürlüğünü ona teslim etmemen gerektiğini zaten biliyorsun değil mi? Malum, erkekler zor kadınlardan hoşlanır ve karakter sahibi kadınları arzulayıp elde etmeye çalışır.

Bu prensibin ikinci boyutu ise, erkeğin özgürlüğünü vurgular ve bu noktada, erkeğin özgürlüğüne set çekmek, onu elinden uçurmak manasına gelir. Çünkü:

Hepimiz biliriz ki erkekler, kendilerini kısıtlayan ve sıkboğaz eden kadınlardan uzak dururlar. Bunun yanı sıra, kendisini özgür bırakan kadınlara da ciddi ve kopmaz bir duygusal bağla bağlanırlar. Dolayısıyla erkeği kendine bağlamanın yolları peşinde olan hiçbir kadın, elde etmek için çırpındığı erkeğin özgürlüğüne engel olmamalı.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 7. İnanılmaz Yöntem

7. Onu değiştirmeye ve kanalize etmeye çalışma.

Bir önceki maddenin uzantısı ve devamı sayabiliriz bu maddeyi; çünkü erkeğin özgürlüğüne müdahale etmemek ve onu sıkboğaz etmemek adına, onun huyuna ve suyuna müdahale etmemek de şarttır.

Erkekler, bir kadın tarafından kanalize edilmeyi ve kadının güdümünde olmayı asla kabullen(e)mezler ve bu durumu haysiyet kırıcı bir duruş olarak algılarlar.

Bu sebeple, bir erkeği değiştirme peşinde olan bir kadın, itici ve antipatik bir imaj çizerek çevresine olumsuz bir enerji yayar ve bu enerji, erkeklerin radarlarından kaçmaz.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları
Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 8. İnanılmaz Yöntem

8. İddialı bir duruş sergile ve imzanı bırak.

İddialı bir duruş ve imza, erkeği kendine bağlamanın yolları arasında çok önemli bir yer kaplar; çünkü iddialı kadınlar, sönük ve silik kadınlara nispeten en az iki kat daha avantajlı konuma sahiptir.

Tabi, "imza" ve "tarz" konusuna da değinmek gerekir:

Örneğin seni temsil eden bir parfüm, senin imzan olabilir; çünkü o koku artık seni tarif eder ve hatırlatır. Bu bağlamda kendi tarzını oluşturman, erkeğin kalbine ve ruhuna imza atman anlamında oldukça etkili bir taktiktir.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 9. İnanılmaz Yöntem

9. Onun yanında mükemmeli oynama.

Mükemmelliyetçilik, insanın davranışlarını kısıtlayan ve kişinin kendini kasmasına sebebiyet veren itici bir davranış modelidir. Oysaki bu dünyada hiç kimse mükemmel değil ve sen de mükemmel olmak zorunda değilsin.

Bu sebeple erkeğin yanında mükemmeli oynamayı bir köşeye bırakmalı, doğal halini ona sunmalısın.

Erkeği Kendine Bağlamanın Yolları, 10. İnanılmaz Yöntem

10. Kendine ait bir hayatın olduğunu göster ve kişisel gelişim yolculuğuna çık.

Birçok kadın, kendine ait bir hayatı olmadığı için erkekler tarafından reddedilirler; halbuki her insanın başkasından bağımsız bir hayatı olmalı ve bunu insanlara gösterebilmeli.

Yine birçok kadın, kişisel gelişimine değer vermediği için dışlanır. Aslında bir kadının erkeği kendine bağlamanın yolları adına en büyük sermayesi kişisel gelişimdir. Fakat maalesef...


Bu bağlamda şu harika kaynağı (tıkla) okumanı salık veririm.

Önemli Not: Bu güzel eserlerle ilgili internet ortamında araştırma yaparken bir sitede çok ilginç kullanıcı yorumlarına rastladım, o yorumları ekran görüntüsü olarak aşağıya ekliyorum:
Ayrıca Eski Sevgilimi Özledim, Ne Yapmalıyım? Mükemmel Yollar ve Eski Sevgilimi Unutmıyorum, Ne Yapmalıyım? başlıklı yazılarımı da okumalısın.

İlgili kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanma yolları, erkeği kendine bağlamanın yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder