Perşembe

Eski Sevgilimi Özledim, Ne Yapmalıyım? Mükemmel Yollar

Eski Sevgilimi Özledim
Eski Sevgilimi Özledim

Eski Sevgilimi Özledim Ne Yapmalıyım?

Eski sevgilisini özleyenler ve bu sıkıntıyı atlatıp çözüm yolu arayanlar için bir makale yazmak, dilimin döndüğünce, eski sevgilimi özledim ne yapmalıyım, diyenlere ışık tutup yol göstermek istedim.

Şimdi, eski sevgilimi özledim ne yapmalıyım, diyenlerin kendi iç dünyalarını gözlemleyip bir karar vermeleri gerekir. Sen de, eski sevgilimi özledim, diyenlerdensen önerim şu:


Dostum, bir yol ayrımında olduğunu bilerek yoluna devam etmelisin; çünkü eski sevgilisini özleyenler ya onu tamamen unutmak için veya yeniden elde edip kazanmak için hareket ederler.

Ben, senin, onu geri kazanmak için değil büsbütün unutmak maksadıyla şu soruyu sorduğunu varsayıyorum: "Eski sevgilimi özledim ne yapmalıyım?"

Eğer onu tamamen unutmak için bir çare arıyorsan okumaya devam et. Yok, ben onu geri kazanmak için bir yol arıyorum, diyorsan şu yazıma bak: Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin 6 Olağanüstü Yolu

Şimdi, eski sevgilimi özledim, diyenlerin çektikleri aşk acılarını dindirmek için birkaç etkili yöntem üzerinde duralım:

Eski Sevgilimi Özledim, Aşk Acısı Çekiyorum, Ne Yapmalıyım? 1

1. Aşk acısının kesin bir çözümü olmamakla birlikte bu acının hafiflemesi için uygulanabilecek bazı yöntemlerden bahsetmemiz mümkün. Bunlardan biri, belki de en önemlisi, eski sevgili ile ilgili tüm zihinsel dosyaların silinmesidir.

Önerdiğim uygulamayı başarmanın ne denli zor olduğunun farkındayım elbette ki; ancak, zihinsel dosyaların, geri dönüşüme imkan vermeyecek şekilde silinip çöpe atılması, eski sevgilimi özledim ne yapmalıyım, diyen yaralı aşıklar için en sağlıklı ve güvenli yoldur.

Üstelik bunu başarmak da sanıldığı kadar zor değildir. Çünkü insan, zihin gücünü kullanıp her sıkıntının üstesinden gelebilecek bir yeterlilik ile donatılmıştır. Bu konuda sana yardımcı olabilecek birkaç öneri:

Onu sana hatırlatan her türlü eşyayı ve materyali çöpe at ya da başkasına ver, kendinden uzaklaştır. Sana aşk acısının keskin ıstırabını yaşatan şey, bu tür malzemelerdir çünkü.

İnsan zihni, çağrışımlar üzerine kurulu olduğu için (çağrışmalı bellek yasası) onu unutmak üzere olduğun anlarda karşılaştığın bir eşya bile tekrar acı yaşamana neden olabilir. Küllenen acılarının yeniden alevlenmesini istemiyorsan bu tür eşyaları gözden çıkarmalısın.

Yine bu bağlamda, eski sevgilin ile birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak durmak da, onun yap dediklerini yapmayıp yapma dediklerini yapmak da, eski sevgilimi özledim ne yapmalıyım, diyenlere önerebileceğim etkili ve basit yöntemlerdendir.


Eski Sevgilimi Özledim, Aşk Acısı Çekiyorum, Ne Yapmalıyım? 2

2. Dostum, eski sevgilimi özledim ne yapmalıyım, sorusunu soranların en çok muhtaç oldukları şey "değişim"dir. Bu değişim her alanda olabilir; yeter ki hayatının seyrini az çok değiştirsin, taze bir kan, taze bir can ve yeni bir hayata yelken açmana imkan tanısın.

Değişimin, aşk acısına iyi geldiğini ve eski sevgilimi özledim, diyenler için güzel fırsatlar barındırdığını söyledim. Bunu örneklendireyim. Eskiler, tebdil-i mekanda ferahlık vardır, derken mekan değişikliğinin ruh haline iyi geleceğini ve insanı ferahlatacağını çok iyi tespit etmişler.

Değişiklik adına, mekan değişikliği iyi bir fikir olabilir.

Bunu yapacak zamanın ve olanağın yoksa, kendi vücudun ile ilgili bazı ufak değişiklikler de işe yarayacaktır. Örneğin saç stilini veya rengini değiştirmek, yeni bir insan olduğun izlenimine, bu da, aşk acısı çeken kişinin bir başkası olduğunu düşünmene vesile olabilir.

Son söylediğimi az biraz açayım: Kendi bedenindeki ufak bir değişiklik bile, aynaya baktığında, farklı bir kişi olduğunu düşünmeni sağlar. Bu düşünce tarzı, beyninde yer ederek, eski sevgilisini özleyen ve bu sebeple aşk acısı çeken kişinin, farklı bir insan olduğunu (en azından o kişinin sen olmadığını) düşünmene vesile olur. Bu işleyişin de senin işine yarayacağı ve acını hafifleteceği kesin.

Farklı ve güzel bir yol değil mi? Denemekte fayda var.

Eski Sevgilimi Özledim, Diyenlere Etkili Bir Yöntem Daha

Peki, eski sevgilimi özledim ne yapmalıyım, diyen aşıklar, bu hasret acısına bir son vermek için başka ne gibi yöntemler deneyebilirler?

Dostum, aşk acısından kurtulmak isteyenler için harika bir teknikler manzumesi barındıran şu eseri (tıkla) okumak, eski sevgilimi özledim, diyenlere bir hayli iyi gelecektir. Gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Şu yazılarım da ilgini çekecektir: Eski Sevgilimi Unutamıyorum, Ne Yapmalıyım?

İlgili Kelimeler: eski sevgilimi unutamıyorum, eski sevgilimi özlüyorum, 
eski sevgilimi özledim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder