Cuma

Eski Sevgilimi Unutamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Eski Sevgilimi Unutamıyorum
Eski Sevgilimi Unutamıyorum

Eski Sevgilimi Unutamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Sen de eski sevgilimi unutamıyorum, diyenlerden isen, bu yazı tam sana göre. Aşk acısı çekiyorum, diyenlerle eski sevgilimi unutamıyorum, diyenler aynı şeyi söyler aslında. Aşk acısı, eski sevgilide somutlaşır da ondan. Eski sevgili, aşk acısının en somut ve en katlanılmaz şeklidir çünkü. Eski sevgilimi unutamıyorum, diyenler aşk acısının en çetin halini yaşarlar bu yüzden: Aşkın acı halini.


Gel, izin ver de bu yazıda sana eski sevgilimi unutamıyorum, demek yerine eski sevgilimi tekrar kazanabilirim, cümlesinin daha mantıklı ve tutarlı; üstelik daha sağlıklı olduğunu anlatayım. Eski sevgiliyi unutmak dünyanın en zor olgusu; eski sevgiliyi kazanmak ise dünyadaki en kolay iştir. Kolay yol dururken zor yola sapmanın ne âlemi var? Yazının sonlarında bunun ne kadar kolay olduğunu sen de göreceksin.

Şununla başlayalım: Eski sevgilimi unutamıyorum, cümlesi bir sitem ve serzeniş taşır. Ve eski sevgiliye şöyle seslenir bu cümleyi kuran kişi:

"Ey vefasız sevgilim, bak işte, senin ayrılığının ateşi benim yüreğimi dağladı, yaktı, kavurdu; ne yaparsam yapayım seni unutmanın bir yolunu bulamıyorum. Şimdi senin özleminle günlerim bir azap gibi üstüme çöreklendi. Sen olsaydın böyle mi olurdu? Sen yanımda olsaydın, eski sevgilimi unutamıyorum, der miydim hiç? Bak, arama motoruna, eski sevgilimi unutamıyorum, yazdım. Bu yazıyla karşılaştım. Sen olsaydın yanımda hiç bu yazıyı okur muydum?"

Yalan mı yazdıklarım? Eski sevgilimi unutamıyorum, diyen âşık, tüm bunları; hatta çok daha fazlasını kastetmiyor mu? Sen bütün bu cümleleri, en azından benzerini telaffuz etmedin mi? Günlerin eski sevgilinin yakıcı özlemiyle harabeye dönmedi mi? Günlerce, kalbinde onun ağırlığı olduğu için bedenini taşımaktan aciz kalıp sürümedin mi? Sürünmedin mi?

Şimdi yapman gerekenlere gelelim dostum. Bu kadar ajitasyon yeter.

Eski Sevgilimi Unutamıyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Bak dostum, eski sevgilimi unutamıyorum, cümlesini yakıcı bir hasret gibi telaffuz edenler için iki yol var. Bu yolların ikincisi için de yine 2 yöntem var.

1. Yol: Eski sevgilini tamamen yitirdiğini düşünüyor ve onsuz bir hayat sürdürmeyi tasarlıyorsan onu öyle ya da böyle kalbinden söküp atmalısın. Ama sen, eski sevgilimi unutamıyorum, dediğine göre, bunu yapmakta zorlanıyorsun değil mi? Sevgili arkadaşım, bunun çok zor; hatta imkânsız derecesinde zor olduğunu biliyorum. Ama eski sevgilini hiçbir şekilde elde etme olanağın yoksa (mesela başkasıyla evlendiyse ya da vefat ettiyse) ister istemez onun acısını kalbine gömüp hayata devam etmelisin. Bak ben bu şekilde yaşıyorum. (Parantez içinde yazdığım ikinci olasılıkla karşılaştım çünkü.)

Evet, bu durum sende ciddi bir travmaya yol açıp hayattan elini eteğini çekmene bile sebep olabilir. Ama şairin dediği gibi "kader bazen gelen bora halinde zorludur", ne yapalım? Bu açıdan mümkünse 2. yolu tercih etmen gerekiyor.

2. Yol: Eski sevgilini geri kazanmak adına ufacık da olsa bir ümit ışığı varsa bu cılız ışığa sarıl ve bu ışığın, birkaç hafta içinde kocaman bir güneşe dönüşeceğini bil. Bu sözüm, sana çok mu iddialı geldi. Dostum, bunu başaran yüzlerce insan tanıyorum. Senin de başaracağın kesin. Yapman gerekenleri birazdan öğreneceksin.

Eski Sevgilimi Unutamıyorum Diyenler İçin 2 Yöntem

1. Yöntem: Büyülere ve dualara başvurarak eski sevgilini getirmeye çalışmak. Açıkçası, sitemde bu yolun ne kadar ters ve mantıksız, uzun ve çetrefilli, sağlıksız ve netameli olduğunu defalarca dillenirdim. Diğer yazılarıma bakarak bu yolun neden sağlıksız olduğunu öğrenebilirsin. Ayrıca okuyucu yorumlarından da bu yöntemin işe yaramadığını çıkarabilirsin. (Ha bu arada bu yazı için de zamanla bir sürü yorum yapılacağından eminim. Eğer yorum yazılırsa, aşağıdaki yorumları da okumadan geçme derim. Sana katacağı bir şeyler olacaktır.)

2. Yöntem: Eski sevgilimi unutamıyorum, diyenler için tam anlamıyla biçilmiş kaftan, diyebileceğim, defalarca denenmiş ve etkili olduğu binlerce insan tarafından onaylanmış bir yol. Bu yöntemde, eski sevgilisini geri döndürmek için çaba sarf eden tüm insanların atmış oldukları olumlu ve etkili bütün adımları görebilirsin. Yani, sadece bu konuya odaklanılarak kaleme alınmış ve insanlığın ortak aklını kullanarak hazırlanmış tüm formülleri barındıran bir yapıt. Var mı böyle bir kitap? Evet, var ve gerçekten işe yarıyor.

Hiçbir şekilde eski sevgilimi geri getiremem, diyen binlerce insanın birkaç gün içinde sevgililerinin ellerinden tutmasını sağlayacak kadar çok işe yarıyor hem de. Nasıl işe yaradığını kısaca anlatayım:

Eski sevgilimi unutamıyorum, diyenlerin ve eski sevgililerini kazanmak isteyenlerin kullandıkları bütün etkili teknikleri bir araya getirerek. Normal bir insanın aklına gelmeyen; ama birilerinin aklına bir şekilde gelen bu yöntemler, yukarıda da söylediğim denenmiş ve etkinliği kanıtlanmış taktikler içeriyor. Binlerce insanın binlerce tecrübesinin ürünü olan bu kitap sayesinde eski sevgilimi unutamıyorum, demekten vazgeçip eski sevgilimi yeniden kazandım demeye başlayacaksın.

Daha önce karşılaşıp es geçtiysen bir daha bak. Çünkü eski sevgilini “es geçecek” durumda değilsin. Bu kitaba; buraya tıklayarak ulaşabilirsin.Anahtar kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanma yolları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder