Perşembe

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin 6 Olağanüstü Yolu

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin 6 Olağanüstü Yolu
Eski Sevgiliyi Geri Döndürme Yolları

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin 6 Olağanüstü Yolu

Bu sitede yazdığım hemen hemen bütün yazılarımı "eski sevgiliyi geri kazanma yolları" odaklı yazdım ve böylelikle dünyadaki en büyük acılardan biri olan aşk acısına bir nebze de olsa merhem sürmek istedim. Bu yazımda da "eski sevgiliyi geri döndürme yolları" bağlamında 6 olağanüstü yolu paylaşacağım. Bu yolların tamamını öğrenmeden yola çıkmamanı tavsiye ederim, şöyle ki:


Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Olağanüstü Yolları 1

1. Ümitsizlik ve çaresizlik batağına düşme.

Biliyor musun, eski sevgilisini kaybeden kişilerin çoğu onu yeniden kazanma ümidini yitirip kendini çaresizliğin hırçın kollarına terk ettiği için kendini yalnızlığa mahkum kılar. Yani "eski sevgiliyi geri kazanamama" sebeplerinin başında, ümitsizlik ve çaresizlik sendromu gelir.

Oysaki, bu süreçte ümitsiz ve çaresiz olmak yerine "kazanma ümidi" ile dolup taşması gerekir insanın; çünkü hiç tanımadan veya çok az tanıyarak elde edilen bir sevgili, her yönüyle tanındıktan ve bilindikten sonra, daha iyi elde edilebilir.

Sence de durum böyle değil mi? Yani sen, onu ilk kez kendine aşık ettiğinde hemen hemen hiçbir özelliğini ve huyunu suyunu bilmediğin halde bu işi başarmışken şimdi, onu her yönüyle tanıdığın halde bunu başaramaz mısın?

Öyle ise, içini çaresizlik ve ümitsizlik hisleri ile doldurmak yerine ümidini koru; çünkü ümit, eski sevgiliyi geri döndürme yollarından en önemlisidir.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Olağanüstü Yolları 2

2. Bu dönemde onu kendi haline terk et ve rahatsız etme.

Bu yol, birçok kişiye garip ve anlamsız gelir; oysaki eski sevgiliyi geri döndürmek, esasında onu kendi haline bırakmaya ve rahatsız etmemeye bağlıdır en çok da.

Peki, onu neden kendi haline terk etmeli ve rahatsız etmemelisin? Niçin arayıp sormamalısın?

Bunun birçok sebebi var:

Birincisi, seni özlemesine fırsat vermelisin; öyle ya onu ikide bir ararsan ve sürekli sıkboğaz edersen, seni özlemesine ve yeniden istemesine engel olmaz mısın? Halbuki, içinde az biraz sevgi kırıntısı olan her insan, eski sevgilisini özler; bu yüzden buna engel olma.

İkincisi, ilişkiyi sakin kafayla düşünmesine imkân vermelisin. Emin ol, eski sevgilinin ilişki hakkında düşünmeye ihtiyacı var ve onun bu ihtiyacına set çekmemelisin.

Üçüncüsü, mola vermenin gücünü kullanmalısın. Modern toplumlarda, ilişki uzmanları "yıpranan ilişkileri onarmak" için iki tarafa da mola verme tekniğini uygulatır ve bu teknik beklenenin üstünde başarı sağlar.

Ve dördüncüsü, onu sıkboğaz etmeyerek onun fikrine saygı duyduğunu göstermelisin.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Olağanüstü Yolları 3

3. Acele etmemek ve şu bilgiden güç almak zorundasın:

İlişkiler üzerine yapılan en iç açıcı araştırmalardan biri, tam da bizim konumuzla ilgilidir ve bu araştırma, bize sunduğu sayısal veri ile eski sevgiliyi geri döndürme yollarını kolaylaştıran bir özelliğe sahiptir, şöyle ki:

İnsanlar, eski sevgililerinden ayrılıp yeni bir birliktelik peşinde koltuklarında, bu yeni ilişki, çoğunlukla (% 95 olasılıkla) kısa vadeli oluyor.

Yani insanların sadece % 5'lik bir kesimi, eski sevgilisini unutup yeni bir insanla uzun vadeli ilişki başlatabiliyor.

Peki, bu bilgi eski sevgiliyi geri döndürme yolları arayanlara ne söyler?

Der ki: Boşu boşuna telaşlanma ve aceleci davranarak işe yaramaz teknikler kullanıp bir çuval inciri berbat etme; çünkü ortada acele etmeni gerektirecek bir durum yok. Baksana, doğru yöntemi kullanırsan eski sevgilini yeniden ve hem de kolaylıkla elde edebilirsin.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Olağanüstü Yolları 4

4. Biraz da kendine odaklan.

Şimdi, yukarıdaki istatistiği öğrendikten sonra, artık kendi özbenliğine odaklanmak ve biraz da kendine vakit ayırmak zorundasın; çünkü eski sevgilini geri döndürmek için kendini şımartmalısın.

Kendine vakit ayırıp hem ruhsal hem de fiziksel olarak iyi görünmenin faydası nedir peki?

Dostum, ruhsal ve fiziksel görünümün eski sevgiline şu sözsüz iletiyi gönderir:

"Gördüğün gibi ben, senden ayrılmış olsam da kişisel gelişim yolculuğuma devam etmekteyim. Ve bundan sonra da hayatın tüm olumsuzluklarına karşın mücadele etmeyi sürdüreceğim. Bu sebeple sana muhtaç olmadığımı bilmelisin. Artık gelmeni istemiyorum."

Bu sözsüz mesajın ne kadar güçlü olduğunu ve sevgilisini geri döndüren kişilerin çoğunun bu mesaja başvurduğunu biliyor musun?

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Olağanüstü Yolları 5

5. Onun arkadaşlarını bilgi hazinesi olarak kullanmalısın.

Onun, senin hakkında ne düşündüğünü merak ediyorsun değil mi? Peki, bunu öğrenmenin en kestirme yolu nedir sence?

Elbetteki en kestirme ve en risksiz yol, onun arkadaşlarından bilgi almaktır. Çünkü onun arkadaşları onun sır ortağıdır ve eski sevgilinin seninle ilgili düşüncelerini en iyi bilenler de onlardır.

Fakat onlardan bilgi alırken iki noktaya dikkat etmelisin:

Birincisi, bu bilgiyi doğal bir şekilde ve onların üzerine gitmeden almalısın; aksi takdirde eski sevgilinin arkadaşları ve dolayısıyla eski sevgilin, bunu fark ederler.

İkincisi, onları arabulucu olarak kullanmayı aklının ucundan bile geçirmemelisin. Çünkü birilerini aracı yapmak, güçsüzlük belirtisidir ve güçsüzlük belirtisi göstermek de eski sevgiliyi geri döndürme yollarını sekteye uğratır.

Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Olağanüstü Yolları 6

6. Eylem planı olmadan yola koyulmamalısın.


En iyi eylem planının ne olduğunu öğrenmek istersen, şu siteyi (tıkla) dikkatlice okumalısın.

Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen aşağıya aktardığım garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın:

27 yorum:

 1. Adsız11:30

  Merhaba ..
  Ben ve sevdiğim çocuk 2 hafta çıktık hep kavga ediyorduk ve en son ayrıldı benden . Üzgünüm yapamıyorum falan dedi ve ben onu çok özlüyorum . ama ayrıldıktan sonra bana mesaj atıyor nasılsın diye sonra bir iki hafta sonra tekrar atıyor . AMA beni arkadaş olarak gördüğünü düşünüyorum onu tekrar kazanmak istiyorum ne olur yardım edin :(

  YanıtlaSil
 2. Adsız03:37

  meraba meltem hanim ben eyluln 12snde sevglmdeb ayrldm cok seviodk birbrmizi ama o ayrilmk istedi ayrilirken bana seni gormek istemiorm sesni duymk istemiyrm Allah senin sevgnin degerni bilen birini cikarir karsina dedi gitti aslinda isler birz karsk bi birlktelk oldu ve o vana inanmadi guvenmedi uzaklasti sogudu bnden bir ay sonra yani eylulde ayrildik ve kasim ayinda askere gitti hic bi sekilde aramadi yazmadi iki gun sadece sabah ve aksam iki kere ust uste beni arams whatsaptan ama bn internete giremedgm icn acamadm aramssn yazdm o da yanlislikla oldu pardon yazdi bnde engelle beni yazdm ve icimde nefrti yazdm birsuru bisuler o da yanlslkla oldu bidaha gorusmylm yazdi bnde bisi yazamadm daha zaten bu askere gittiktn snra iki ayri numara aradi beni ayse ebru die whatsaptan baktm askerms bnlar acaba beni mi isletio anlamdm ama ne seviorm ne sevmiorm sadece coook ozledm onu ve eski guzel gunleri herkea askerdn snra doner dio ama umudm yk bu arada kitabn adi ne acaba

  YanıtlaSil
 3. Adsız00:28

  Abla benim gerçekten çok büyük bir aşk acim var sevdiğim çocuk o kadar garip ki seviyo ama sevmiyo gibi çok değişik anlamıyorum onu ve sana gerçekten anlatmak isterim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlatırsanız dinlerim değerli okurum ve en kısa sürede yanıt vermeye çalışırım.

   Sil
 4. Adsız22:50

  gercekten hiç bir sebep olmadan ayrıldık.. tartıstık küstük ve ertesi gece rüyasında eski sevgilisinden cocugu oldugunu görmüş.. sonra bi süre konusmadık ısrar ettim yalvardım hatta ama ne yazık ki olmadı.. bulustugumuz gün karsısına geçtim tamam bitirmek istiyosan bitirelim daha fazla hırpalanmayalım ama özlersen burdayım yazabilirsin dedim.. sonra kuzenler de yanımazda oldugu için arkadasca gecdik ama vedalasmadan önce iddiaya girdi benimle kaybedecegini bile bile kahvesine.. iddianın sonucunu arastırıp yazarım demiştim ama yazmadımda.. cok özlledim ve dayanamıyorum artık.. nolur bi akıl verin bana :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski sevgilinizin ruh haline ilişkin biraz daha bilgi aktarmanız mümkün mü? Bu kısa bilgilerden hareketle öneride bulunmak sizi yanıltabilir.

   Sil
  2. Adsız05:16

   Ablacım benim üç yıllık ilişkim bitti hatalı taraf bendim kız arkadaşıma mesaj attım hatalı olan benim özür dilerim değiştim ben gibisinden sana güvenmiyorum istemiyorum dedi hatta üniversitemi onun bulunduğu ile aldırıcağımı söyledim yine de istemediğini söyledi sizce şuan beklemeli miyim napmalıyım teşekkürler

   Sil
 5. Adsız21:31

  Meltem hanım Ben 9 aydır bırı ıle cıkıordum
  Bugun ben bı halt yedım
  Baska bı kıza mesaj attım kız aklımı celdı ve kafeye gıttık
  Ve bunu benm sevgılım gordu
  Ve aldatıgımı soyledı
  Ve haklıda
  O kafeye gıtmemem lazımdı ve gıttım
  Bnden Suan nefret edıyor ve ne yapmamlazım bana bı yol goSterın bn. Cok sevıyruM kendısını

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adsız14:05

   Merhaba Meltem hanim.Rahatsizlik verdim kusura bakmayin.Benim meselem daha kotu.Ben 6 senedir evliyim.Ama mutlu degilim.Eshim surekli assagliyo,saygisizlik yapiyo,eziyo firsat buldugunda.Bu evlilikten 2 chocugum var.2012 den ailesiyle de sorunlar yashiyoruz.Resmen boshanma deredesine geldim.2013 te benden 4 yash kuchuk birine ashik oldum.Benim tum kederimi derdimi alip goturdu.Onunla kendimi yeniden dogmush gibi hissediyorum.Benim evlilik meselemi,chocuklari sorun yapmadi ilk bashta,ama son 1 ay oldu ayrildik biz.Bana ashkimi chocuguna kurban verdim dedi.Ben onsuz yapamiyorum.Chok seviyoruz bir birimizi.Aramizda ozel yakinliklar da oldu.Dayanamiyorum onsuz.Kendi ailesi de sorun yapar deye ayrildi benden.Ben onu geri istiyorum.Nefes bile alamiyorum onsuz.Ne olur,yalvariyorum bana akil verin.Onceden teshekkurler😢

   Sil
  2. Sevgili okurum, bu konuda size bu konuda birkaç öneride bulunmak zorundayım:

   1. Eğer eşinizi az da olsa seviyorsanız evliliğinizin dağılmasına kapı aralayacak adımlar atmaktan vazgeçin ve eski sevgilinizle iletişimi tamamen bitirin.

   2. Eğer eşinizle "gerçekten" de mutlu değilseniz boşanmayı düşünün; ancak işin içinde çocuk olduğu için lütfen temkinli davranın. Çocuğun huzurunu bozup vebalini almak da var işin içinde.

   3. Boşanmak gibi bir düşünceniz yoksa, eşinizin sizinle daha derinden ilgilenmesi için bazı adımlar atın. Bu konuda yazılmış onlarca kitap var, alıp okuyun.

   4. Belki de eşiniz sizi gerçekten seviyor; ama siz "eskinin hayali"ni şimdinin gerçeğinden çok arzu ediyorsunuz? Bu durumu birçok kişi fark edemez, lütfen kendinizi iyice mercek altına alıp bu durumu etraflıca düşünün.

   Biraz geç cevap yazdığım için özür dilerim, yoğunum bu aralar.

   Sil
 6. merhaba meltem hanım sevdiğim kızla aramız çok iyiydi hatta yakınlaştıkta sonra bana zamana bırakalım dedi gittikçe uzaklaştı sürekli arkadaşlarıyla dışarı çıkıyordu sürekli beni sıkıyosun sürekli kontrol etmeye çalışıyosun demeye başladı ne isterse yaptım bigün bana başka birinden hoşlanmaya başladığını söyledi büyük bi ihtimalle çıkıyolar. ben onu seviyorum ve geri kazanmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Hayat, sevdiğiniz kızın sizden sıkılıp yeni bir erkek arkadaşla çıkmaya başlaması çok olağan ve çokça rastlanan bir durum. Fakat bu konuda doğru adımları atarak eski sevgilisini yeniden elde eden birçok insan olduğunu da biliyorum. Peki, doğru adımlar neler, diyorsanız bu sitede biraz dolaşmanızı tavsiye ederim.

   Sil
  2. öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.peki ne yapmam lazım nasıl davranmam lazım mesela karşılaştığımızda nasıl beden dilim nasıl olmalı.İyi çalışmalar.

   Sil
 7. öncelilkle geri dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Sizin tavsiyelerinize çok ihtiyacım var. Bir araya geldiğimizde sizce nasıl davranmalıyım nasıl konuşmalı ve beden dilim nasıl olmalı ve asıl önermlisi eskisi gibi nasıl eskisi gibi flört etmeye geçicez. Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Hayat, beden dili ve üslup konusunda kitaptaki tavsiyelere harfiyen uymanızı öneririm. Ayrıca bir araya geldiğinizde fevri davranmayın ve ona muhtaç olduğunuz izlenimini vermeyin. Aksi takdirde işler daha da kötüleşebilir; çünkü bu durumda sizin aciz ve güçsüz olduğunuza kanaat getirebilir.

   Sil
 8. Eski sevdiğimi çok ama çok kırdım hatta şiddet uyguladım ama çok pişman oldum. Dönmesi için Allahtan başka kimseye yalvarma şansım yok. Tekrardan beni affedip dönmesi için ne yapmam gerekir zaman derseniz zaman benim için ayrılığa alışmaktan başka bir şeye yaramıyor şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili okurum, "eski sevgilinin dönmesi için" neler yapılmalı diyorsanız bu sitede bulunan yazıları iyice okumanızı salık veririm. Bununla birlikte bir daha "şiddet uygulamama" konusunda onu tatmin etmeniz gerektiğinin de altını çizmeliyim.

   Sil
 9. öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. peki ne yapmam lazım nasıl davranmam lazım mesela bir araya geldiğimizde vücut dilimin nasıl olması lazım biraz bilgi verirmisiniz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yukarıdaki yorumda kısaca cevaplamaya çalıştım; ama tekrar etmem gerekiyor: Kitabı iyice sindirmeden onunla görüşmeyin ve görüşme esnasında da oradaki yöntemleri "olduğu gibi" kullanın. Gelişmeleri yazarsanız iyi olur.

   Sil
 10. Merhaba meltem hanim benimde baya büyük ve acı veren durumum var anlatsam ufakta olsa tavsiye verebilirmisiniz

  YanıtlaSil
 11. 4 gün önce ayrıldık ve o kıskançlık yüzünden bitirdi. Ortak arkadaşlarımiza bitirme sebebinin gururuna dokunmuş olması olduğunu söylemiş. Anılarımizi silmeye çalışıyor ama beni takipte ediyor sanal ortamda. Ama çok sık denk geliyoruz ve göz göze geliyoruz bu bana acı veriyor. Ben mutlu imajı vermeye çalışıyorum. Mesaj atmıyorum ona. Onun yazmasini bekliyorum. İyimi ediyorum kotümü tavsiye verirmisiniz nasıl barisabiliriz

  YanıtlaSil
 12. Adsız13:47

  4 gün önce ayrıldık ve kıskançlık yüzünden bittirdi. Bitirme sebebinin gururuna dokunmuş olmasi olarak söylüyor. Anılarımizi silmeye çalışıyor fakat beni sanal ortam üzerindende gizlice takip ediyor. Çok sık denk geliyoruz ve göz göze geliyoruz bu bana acı veriyor . Ben mutlu imajı vermeye çalışıyorum . Mesaj atmıyorum onun yazmasini ozlemesini bekliyorum iyimi ediyorum kotümü tavsiye verirmisiniz nasıl geri kazanabilriim

  YanıtlaSil
 13. 4 gün önce ayrıldık ve o kıskançlık yüzünden bitirdi. Ortak arkadaşlarımiza bitirme sebebinin gururuna dokunmuş olması olduğunu söylemiş. Anılarımizi silmeye çalışıyor ama beni takipte ediyor sanal ortamda. Ama çok sık denk geliyoruz ve göz göze geliyoruz bu bana acı veriyor. Ben mutlu imajı vermeye çalışıyorum. Mesaj atmıyorum ona. Onun yazmasini bekliyorum. İyimi ediyorum kotümü tavsiye verirmisiniz nasıl barisabiliriz

  YanıtlaSil
 14. Merhabalar 4 yıllık bir ilişkim vardı onu ilişkzm boyunca onu ne kadar çok sevdiğimi hissettiremedim ve genelde üzdüm ama ben onu hayatımdan çok seviyorum biraz garip gelebilir ama son 2-3 aydır sürekli dejavu oluyordum ve başka bir kızla öylesine konuşmaya başladım ve sevgilim bu msjları gördü ve ilişkiyi bitirdi benden uzak bi yerde telefonlarımı engelledi ne kadar aracı koyduysam kararım kesin dedi çok kötü bunalımdayım onu ne kadar çok sevdiğimi anlatamıyorum ona onsuz hayat anlamsız ne olur yardım edin onun geri kazanmak için herşeyi yaparım..

  YanıtlaSil
 15. Merhabalar 4 yıllık ilişkim 3 hafta önce son buldu ben ona 6 aydır ilgisizdim ve onu ne kadar çok sevdiğimi ona hiç gösteremedim ama onu kaybetmekten çok korkuyordum son 2 aydırda biraz tuhaf gelebilir ama ve bu kesinlikle bir sebeb değil sürekli dejavu oluyordum sevgilim bunun için bana doktora gitmemi söylesede gitmedim ve başka bir kızla ölesine konuşmaya başladım ve sevgilim bu msjları okudu ve haklı olarak benle ayrıldı ben ona bütün hatalarımı anladım artık farklı biri olacak desemde her türlü arkdaşlarımı araya koysamda ikna edemedim ven onu çok seviyor ve çaresiz olduğumu hissediyorum nasıl böyle bir hata yaptığımıda aklım almıyor bir türlü onu tekrar kazanabilmek için herşey yaparım lütfen bana yardımcı olun ismim murat yorumunuz için teşekkür ederim şimdiden..

  YanıtlaSil
 16. Adsız20:32

  Acil Yardım Edebilirmisiniz yoksa ben daha çok dayanamayıp kendime zarar verecem bizim ilişkimiz mesafeliydi kız arkadaşım sürekli biri beni takip ediyor filan saçma sapan baheneler yapıyordu bana aşıktı ama bir gün msjlarima görüldü yapmaya başladı 1 buçuk Senedir msj atiyorum cevap vermediğini bile bile msj atiyorum her gece ağlıyorum her gece içiyorum canım çok yaniyo

  YanıtlaSil