Cuma

Eski Sevgili Nasıl Geri Döndürülür?

eski sevgili nasıl geri döndürülür
eski sevgili nasıl geri döndürülür

Eski Sevgili Nasıl Geri Döndürülür? Etkili Yöntemler

Eski sevgilinin döndürülmesi, bazen hayat memat meselesi haline gelir; insan, eski sevgilisinin geri dönmemesi halinde yaşam umudunu kaybedeceğini düşünür.

Ve gerçekten de bu durumda olan bazılarının hayat ışığı kararır. Bazıları için "eski sevgili" kavramı ve eski sevgili nasıl geri döndürülür, sorusu hiçbir mana taşımaz iken bazıları bu sorunun cevabını bulmaya can atar.


Bu gerçekten yola çıkarak ben de en etkili geri döndürme yollarını hazırladım ve maddelere halinde açıklayacağım.

Eski Sevgili Nasıl Geri Döndürülür? 1. Yöntem

1. Kendi hatanı görüp kabullen ve işe, bir daha yanlış yapmamaya çalışma sözü vererek başla.

Bu ilişki öyle ya da böyle tekrar rayına oturabilir; fakat mühim olan ilişkinin tekrar rayına oturması değil, bir kez daha ayrılık ıstırabına kullanmamak gerekliliğidir. Sahi, eski sevgilini yeniden elde ettikten sonra bir kez daha yitirmeye tahammül edebilir misin?

Öyleyse, şimdiden tezi yok; ilişki sürecindeki yanlışlarını tespit edip düzeltmeye çalış. Bu, bir kez daha aynı hatalara düşmemek için en makul davranış biçimidir. Hem de kişinin kendine karşı dürüst olduğunun en iyi kanıtıdır.

Öyleyse işe, kendi hatalarını tespit etmekle ve bu hataların üstüne üstüne gitme yürekliliğine göstermekle başla.

Eski Sevgili Nasıl Geri Döndürülür? 2. Etkili Taktik

2. Bütün suçu ona atma ve onu ilişkinin günahkâr tekesi yapma.

Kimse günah keçisi olmak istemez değil mi? Suçlu olanlar bile kendi suçluluklarına yürekten inandıkları halde, biri bu suçu yüzlerine vurduğunda suçlarını reddederler. Çünkü insan doğası, birinin kendisini suçlamasına tahammül edemez ve suçlayıcı kişilerden uzak durmak ister.

Benzer durumda eski sevgilin de benzer bir tepki gösterecek ve uzun vadede senden nefret etmeye başlayacaktır. Tabi, bu şekilde de, eski sevgili nasıl geri döndürülür, sorusu tatmin edici bir yanıt bulamaz. O halde suçu sadece ona atmak yerine kendi hatalarına yoğunlaşmak daha makul olacaktır.

Eski Sevgili Nasıl Geri Döndürülür? 3. Teknik

3. Eski sevgilinin arkadaşlarını bir bilgi bankası olarak gör ve onlardan bilgi almaya çalış.

Bu yol, doğru kullanıldığında çok verimli ve etkili olabilir; ancak yanlış kullanıldığında eski sevgilinin sonsuza kadar elinden uçup gitmesine de sebebiyet verebilir.

Onun yakın arkadaşları, onun düşüncelerinin ve duygularının en yakın şahididir; dolayısıyla mükemmel birer "eski sevgili bilgi bankası" sayılırlar. Tabi, asıl yetenek, onlardan "tepkisiz bir şekilde" bilgi çekebilmekte. Haliyle bu husustaki yanlış adım da "bilgi hırsızlığı" yapmakla suçlanmana yol açabilir.

Öyleyse, eski sevgili nasıl geri döndürülür, diyenler bu hususa yeterince dikkat ederek hareket etmelidirler; eğer bu yolu yerli yerinde pratiğe aktarma konusunda tereddütte kalırsan bu yolu es geç, derim.

Eski Sevgili Nasıl Geri Döndürülür? 4. Güzel Yöntem

4. İyi görün, hem dış görünüşünü hem de iç duygu durumunu tanzim et.

Dış görünüş de en az içsel mutluluk kadar önemlidir; ama hiçbir şey içsel enerjinin yerini tutamaz.

Peki, iyi görünmekle eski sevgiliyi geri döndürmek arasındaki ilişki nedir?

Sevgili okurum, iyi görünen mutlu olan biri, bu mutluluğunu etrafına da yayar. Bu pozitif enerji, bir şekilde eski sevgilinin gözüne veya kulağına kadar ulaşır.

Ve eski sevgilin, gördüklerinden veya duyduklarından şu mesajı alır:

"Ben, sensiz de mutlu ve huzurluyum. Yanımda olsaydın seni de mutlu edebilirdim. Ama madem benden ayrılma kararı aldın; öyleyse yolun da bahtın da açık olsun. Bak ben, sen olmasan da gayet mutluyum. Bundan böyle benim sevgilim olmasan da olur. Hatta mümkünse gelme."

Aşamalı bir şekilde bu yargıya varacak olan eski sevgilin, bu mesajı bu kez de tersinden okuyup "gel" şeklinde değerlendirecek ve dönecektir. Bu yöntem, ters psikoloji veya paradoksal müdahale adlı psikolojik yöntemin temeli sayılır ve bir hayli işlevseldir; tabi kullanabilene.

Eski Sevgili Nasıl Geri Döndürülür? 5. Güzel Yol

5. Kendini şımart ve davranışlarının beden diliyle "bana başka sevgili mi yok" mesajını gönder. Bunu yaparken abartma tabi.

Dostum, bu yolda da ters psikolojinin devamı sayılabilecek bir teknik söz konusu. Bu yolla eski sevgiliye gönderilecek sözel olmayan mesaj da, az önceki etkili mesajla benzerlik gösterir.

Burada önemli olan, özgüvenini geliştirip bu dünyada senin de nefes alıp veren değerli bir varlık olduğun bilincine varmandır.

Zaten bu bilince varan kişi, eski sevgili nasıl geri döndürülür, sorusuyla çok fazla cebelleşmez; çünkü özgüveni, ters psikolojinin verilerini devreye sokarak eski sevgilisini yeniden elde etmesini sağlar.

Evet, kendi değerinin farkına varıp kendine değer veren kişiye "eski sevgili" dahil herkes değer verir. Tabi başta da dile getirdiğim gibi "abartmamak şartıyla."

Eski Sevgili Nasıl Geri Döndürülür? 6. Çözüm Yolu

6. Yol haritası olmadan yola çıkma; bu uğurda yarı yolda kalmak, ölünceye dek aşk acısı yaşamak anlamına gelebilir.

İyi bir yol haritası edinmeden asla yola çıkma; çünkü yol haritası olmadan atacağın her adım, deneme-yanılma yoluyla hareket etmek anlamına gelir. Deneme-yanılma yolunun da, eski sevgili nasıl geri döndürülür, sorusu için makul bir yol olmadığı ortada.

Peki, nereden bulacaksın bu yol haritasını?

Bu konuda sana tavsiyem şudur:


Şu kitabı (tıkla) oku.

Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen şu sayfada (tıkla) bulunan garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın.

Ayrıca Eski Sevgiliyi Geri Getirme Yolları ve Eski Sevgili Nasıl Geri Döner? adlı yazılarımı da okumanı isterim.

İlgili kelimeler: geri kazanma yolları, nasıl geri kazanılır, eski sevgili nasıl geri döndürülür

2 yorum:

  1. Adsız15:28

    Eski sevgilimle 36 gün çıktık, sürekli istemsizce kendimi soğutacak hareketler ediyordum sonra barıştık ayrıldık. Şimdi başkasıyla çıkıyor. Ne yapabilirim geri dönmesi için. Çok özledim, çok seviyorum.

    YanıtlaSil
  2. Adsız20:19

    8 ay sonra hayatımdan cıktı gitti. Ölmek istiyorum.

    YanıtlaSil