Çarşamba

Eski Sevgiliyi Unutamamak ve 10 Etkili Çözüm Yolu

Eski Sevgiliyi Unutamamak

Eski Sevgiliyi Unutamamak ve 10 Etkili Çözüm Yolu

Eski sevgiliyi unutamamak, ayrılık yaşayan hemen hemen her insanın maruz kaldığı sıkıntılı ve çileli bir durumdur ve bu durumun üstesinden gelebilmek için her insan değişik yöntemlere başvurur şüphesiz.


Bu gerçekten hareketle ben de bu yazımda eski sevgiliyi unutamamak ile ilgili 10 değişik ve etkili çözüm yolu anlatmayı düşündüm. Bu yol ve yöntemlerden en az bir tanesinin, içinde bulunduğun acı durumu hafifleteceğini ve kalbine baskı yapan aşk acısını dindireceğini düşünüyorum. Dolayısıyla yazının her maddesini dikkatle takip etmeni öneririm:


Eski Sevgiliyi Unutamamak ve 1. Etkili Çözüm Yolu

1. Dostum, sitenin adına dikkat edersen ve yazdığımı öbür yazılara bakarsan "eski sevgiliyi geri kazanma yolları" üzerine odaklandığımı fark edeceksindir. Peki, eski sevgiliyi unutamamak ile ne ilgisi var bu durumun?

İlgisi şu: Eğer kalbinde ufacık bir ümit ışığı dahi varsa, eski sevgiliyi geri kazanmak, onu unutamamaktan kaynaklanan aşk ıstırabının en iyi ilacıdır. Dolayısıyla aklında eski sevgilini geri döndürmeye dönük bir fikir varsa, bu sitede yer alan öbür yazılarımı inceleyerek bunu pratiğe aktarabilirsin. Örneğin şu yazımı okuyabilirsin: Eski Sevgiliyi Geri Getirme Taktiği

Eski Sevgiliyi Unutamamak ve 2. Etkili Çözüm Yolu

2. Telefon etmeye, mesaj çekmeye, e-posta göndermeye son vermek ve diğer iletişim kurma unsurlarının hepsine "reddiye" çıkarmak zorundasın. Çünkü iletişime geçmeye çalışmak, aşk acısının yeni baştan alevlenmesine yol açarak "eski sevgiliyi unutamamak"la sonuçlanır. Eğer amacın onu unutup aşk acısından kurtulmaksa iletişimi kesmeyi göze almalısın.

Eski Sevgiliyi Unutamamak, 3. Kurtuluş Yolu


3. Arkadaşlarından destek al. Eğer bu acıyı tek başına atlatabilecek donanıma sahip değilsen yakın çevrenden ve dostlarından destek almayı düşünmelisin.

Eğer, yalnız kaldığında kalbinin yükü her dakika artıyorsa ve yalnızlığın acı çığlığı yüreğine yüreğine akıyorsa, bu zaman dilimlerinde boğulacak gibi hissediyorsan; yalnız kalmak senin için hiç de elverişli ve işlevsel bir yol olamaz.

İşte bu zaman dilimlerinde, yalnızlığını paylaşacak ve sana yakınlığı ile teselli verecek samimi arkadaşların birlikteliği ile kendini bulmaya çalışmalısın. Dostum, şunu unutma ki yakın bir dostun sıcak tesellisi, bazen dünyalar kadar acının yıkılıp gitmesine vesile olabilir. Maksat bu acının yıkılıp gitmesi olduğuna göre, dostlarının birlikteliğini es geçme derim.

Eski Sevgiliyi Unutamamak, 4. Yol

4. Eski sevgiliyi unutamamak çaresizliğine etkili bir çözüm de şüphesiz ki "yaşadığın yerlerde değişiklik yapmak"tır. En basitinden odandaki bir eşyanın yerini değiştirmek veya duvarı farklı bir renge boyamak bile aşk acısının zehir zemberek yükünü bir hayli hafifletecektir.

Değişiklik yapmanın birkaç faydası var. Bunlardan biri, beynine "yeni bir insan" olduğun sinyalini göndererek beyni eski acılardan kurtarmaya çalışmaktır. İkincisi ise, yeni ve değişik bir ortamda yaşamanın insanı ferahlatacağı gerçeğidir.

Bu yöntemlerden ilki, özellikle çok önemlidir; çünkü her şey beyinde biter ve eski sevgiliyi unutamamak acısı da ancak beyinde bitecek olan bir acıdır. Bu yüzden, yaşadığın mekanlarda yapacağın ufacık değişiklikler bile muazzam etkilere vesile olabilir, ihmal etme.

Eski Sevgiliyi Unutamamak, 5. Çözüm Yolu

5. Dans et ve spor yap. Dans etmenin ve spor yapmanın beyindeki serotonin hormonu (mutluluk hormonu) miktarını arttırdığı, artık bilinen bir gerçektir.

Evet, beyinde serotonin hormonu adı verilen ve kişinin hayattan zevk alıp mutlu olmasını sağlayan bir hormon var. Bu hormonun miktarı, spor yapınca ve dans edince de artıyor.

Malum ki, beynindeki serotonin miktarını arttırmaya ve mutlu olmaya en çok muhtaç olduğun zaman dilimi, "eski sevgiliyi unutamamak" acısından kurtulmaya çözüm yolu aradığın bu zamanlardır. O halde bu önerime kulak vermeni öneririm.

Eski Sevgiliyi Unutamamak, 6. Mükemmel Yol


6. Hislerini yaz; çünkü hislerini yazarak da bu acıyı hafifletmek mümkün. Zaten psikologlar bu yönteme "yazma terapi" adını veriyorlar.

Fakat burada ince bir nokta var: Yazdıkların, sadece kağıt üzerinde kalmalı; yani yazdıklarını eski sevgiline gönderme gibi bir düşünce içinde olmamalısın. Çünkü bu yanlış tutum, eski sevgiliyi unutamamayı yeniden körükler.

Eski Sevgiliyi Unutamamak, 7. Kurtuluş Yolu

7. Ortak arkadaşlarla bir süreliğine görüşme.

Evet, eski sevgilinin ortak arkadaşlarıyla görüşmek, içindeki yangının yeniden alevlenmesi ile sonuçlanabilir. Sonuçta, ortak arkadaşları görünce ister istemez eski sevgilini hatırlayacaksın; bu da kalbini hırpalamak anlamına gelecektir. Bu yüzden belli bir süreliğine de olsa ortak arkadaşlarınla görüşmeme kararı alabilirsin.

Eski Sevgiliyi Unutamamak ve 8. Çözüm Yolu

8. Onu çağrıştıran objelerden uzak dur.

Bu madde de bir önceki maddede yer alan amacı gündeme getirir. Dostum bilirsin ki eski sevgilini hatırlamana sebep olan nesneler (bir mektup, bir mesaj, bir hediyelik eşya vb.) içinde büyüme eğiliminde olan acıya tuz biber eker. Dolayısıyla onu anımsatacak olan her türlü objeyi bir şekilde devre dışı bırakmak zorundasın.

Eski Sevgiliyi Unutamamak ve 9. Kurtuluş Yolu


9. Onun hatalarını ve seni niçin hak etmediğini yaz.

Bu yöntem de doğru kullanıldığında bayağı etkili olabilir. Çünkü onun hatalarını ve seni niçin hak etmediğini yazmak, suçu ona atarak ve onun kötü yönlerini gündeme getirerek, kalbinde ona karşı bir nefret duygusunun yükselmesine vesile olacaktır. İnsan nefret ettiği kişiye karşı aşk acısı yaşayamayacağına göre, bu metot da aşk acısının yangınına son vermek adına etkili bir yol olabilir.

Bunun etik olup olmadığı konusuna hiç girmeyeceğim; çünkü bence acı çekmek yerine nefret etmek daha mantıklı. Denemekte fayda var.

Eski Sevgiliyi Unutamamak ve 10. Kurtuluş Yolu

10. Hüzünlü şarkılar dinlemekten vazgeç ve romantik komedi izlemeyi bir süreliğine ertele.

Özellikle hüzünlü şarkılar konusunda seni uyarmak zorundayım; zira birçok kişinin aşk acısını sürüncemede bırakan olay, hüzünlü şarkıların yarattığı melankolik ortamdır. Bu ara, hüzünden uzak durmak adına hüzünlü şarkılar dinlemeye de ara vermelisin.

Ve son önerim: Şu kitabın (tıkla) içeriğinden istifade etmelisin.

Çok Önemli Not: Bu aşk büyüleri kitabıyla ilgili birbirinden garip yorumları ve şaşırtıcı olayları okumak istersen şu sayfayı da (tıkla) mutlaka okumalısın.

Ayrıca Eski Sevgiliyi Geri Döndürmek isimli yazımı da okumalısın.

İlgili kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanma yolları, eski sevgiliyi özlemek ve unutamamak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder