Salı

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Taktiği

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Taktikleri
Eski Sevgiliyi Geri Getirme Taktiği

Eski Sevgiliyi Geri Getirme Taktiği

Sevgili okur, bu yazı, eski sevgiliyi geri getirme taktiği üzerine olacak. Biraz uzun, belki de sıkıcı bir yazı olabilir; ama sonuna kadar okuyup da pişman olmadığın ender yazılardan biri olacağını düşünüyorum.


Sevgili okurum, bugün dilimden hiç düşmeyen bir dörtlük vardı. Cahit Sıtkı'ya ait olan bu dörtlükten hareketle aşk acısının ne menem bir kavram olduğunu bir kez daha kavradım ve yüreği yanık aşıklara yol göstermek için eski sevgiliyi geri getirme taktiği başlıklı bir yazı kaleme almak istedim. Cahit Sıtkı, şöyle başlıyor şiire:

"Bir kere sevdaya tutulmaya gör;
Ateşlere yandığının resmidir.
Aşık dediğin, Mecnun misali kör;
Ne bilsin alemde ne mevsimidir."

Aşık dediğin Mecnun misali kör, dizesi, beni her zaman çok etkiler. Hele ardından gelen, ne bilsin alemde ne mevsimidir, dizesini, aşıkların, sevgilileri dışında her şeye kapalı olmalarını ifade etmesi bakımından oldukça manidar bulurum.

Gerçekten de böyledir. Başta kendim olmak üzere tanıdığım onlarca aşığın, eski sevgilisini kaybettikten sonra, bir serseri gibi, bilinçsiz bir şekilde sokakları arşınladığını biliyorum.

Hatta şairin dediği gibi ayları ve mevsimleri; hatta yılları ve asırları bile karıştıranlar var.

Mecnun misali kör olan, alemde ne mevsimi olduğunu nereden bilsin?

Neden bu şiir üzerinde bu kadar durduğumu ve bunun eski sevgiliyi geri getirme taktiği ile ne gibi bir ilintisi olduğunu biraz izah edeyim.

Bir kere, eski sevgilisinden ayrılan aşık, ilk birkaç hafta boyunca toparlanamaz ve akli muhakemesini kısmen yitirir. Bu yüzden, şair, sevgilisinden ayrılan insanları tarif ederken Mecnun misali kör, der ve haksız da sayılmaz.


Eski Sevgiliyi Geri Getirme Taktiği ve Netameli Dönemler


Akli muhakemenin kısmen sekteye uğradığı bu dönem, netameli ve riskli bir dönemdir. Zira, sevgilisinden ayrılmanın zehrini bir türlü sindiremeyen aşık, eski sevgiliyi geri getirme taktiği ararken önüne gelen her taktiğe, bir kurtarıcı gibi sarılır.

Denize düşenin yılana sarılması gibi, nice aşık da, eski sevgiliyi geri getirme taktiği ararken, geri getirme büyüsüne veya geri çevirme duasına rastlar. Bu tür şeylerin gerçekliğine inanarak sahte büyücü ve medyumlara (işini hakkıyla yapanları tenzih ediyorum) bir dünya para kaptırır.

Zaten eski sevgiliden ayrılmanın derdi, ziyadesiyle azaplı ve ıstıraplı iken, bu ıstıraba bir de "mal, canın yongasıdır." diye tarif edilen para kaptırma derdi eklenir.

Halbuki, eski sevgiliyi geri getirme taktiği peşinde olan aşık, evvela şunu düşünmeli: Ben, şimdi eski sevgili dediğim kişi ile, vakt ü zamanında zaten sevgili idim. Onu, o zaman kendime aşık ettiğime göre ve bunu büyü ya da dua ile yapmadığıma göre tekrar başarabilirim. Yapmam gereken tek şey, mantıklı düşünüp doğru taktiği bulmaktır.

Zaten, ben böyle düşündüğüm için eski sevgiliyi geri getirme taktiği aramaya başladım, diyorsan seni tebrik ederim. Yok, sen de eski sevgiliyi geri getirme büyüsü gibi cühela reçetelerine aldandıysan bir kez daha düşünmeni salık veririm.

Çünkü, demin de dile getirmeye çalıştığım gibi, esasında bu tür dua ve büyülere ihtiyaç hissettirmeyecek kadar etkili olan harika teknik ve taktikler var. Bu taktikler, tam anlamıyla eski sevgiliyi geri getirme taktiği arayanlara göre.

Sen de büyü ve duadan çok daha makul ve sağlam olan bu taktiklerin büyülü dünyasına girerek eski sevgilini geri getirmek istiyorsan şu kitaba (tıkla) bakmalısın.


Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen şu sayfada (tıkla) bulunan garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın.

Ayrıca Terk Eden Sevgiliyi Geri Döndürmek ve Eski Sevgiliyi Unutma Duası, En Etkili Dua adlı yazılarımı da okumanı öneririm.

Sağlıcakla...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder