Cuma

Eski Sevgiliyi Unutma Duası, En Etkili Dua

Eski Sevgiliyi Unutma Duası, En Etkili Dua
Eski Sevgiliyi Unutma Duası

Eski Sevgiliyi Unutma Duası, En Etkili Dua

Şüphesiz eski sevgiliyi geri kazanma yollarının da iş görmediği ve faydasız kaldığı anlar ve durumlar vardır. İşte bu durumlarda yapılabilecek en iyi şey, eski sevgiliyi unutmaya çalışmak olacaktır. Eski sevgiliyi unutmanın da birçok muhtelif ve farklı yolu var. Bunlardan biri de duadır.


Nitekim bu yazımı, en etkili dualardan biri olan eski sevgiliyi unutma duası konusuna ayıracağım. Okurlarımdan istediğim en önemli şey, bu duayı tatbik etmeden evvel tam manasıyla kavramak ve öyle uygulamaktır. Hatta mümkünse bir kağıt ve kalemin tanıklığına gidip eski sevgiliyi unutma duasını tüm ayrıntıları ile yazarak uygulamak çok daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

Mademki bu noktanın çok önemli olduğu hususunda anlaştık; öyleyse eski sevgiliyi unutma duasının inceliklerine geçebiliriz:


Eski Sevgiliyi Unutma Duası, Esma ve Ayetler


Değerli okurum, biliyorsun ki kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim, müminler için her bir ayetin şifa ve rahmet kaynağı olduğunu dillendirir. Eski sevgiliyi unutma duası arayan bizlerin de hem şifaya hem de merhamete herkesten çok layık olduğumuz da ortada. Dolayısıyla kanayan kalbimizin yaralarını, Kur'an ayetleri ile sarma yoluna gideceğiz.

Aynı şekilde, halk arasında Allah'ın güzel isimleri olarak bilinen esma-yı hüsnası da unutma duasının temel yapı taşlarından biri olacak. İslâm alimleri tarafından bu esmanın ne kadar değerli olduğu ve dua edilirken bu isimlerin şefaatine başvurmak gerektiği, sürekli dile getirilir.

İşte biz de eski sevgiliyi unutma duasında, hem Kur'an ayetlerinin hem de esma-yı hüsnanın gücünden faydalanacağız. Şöyle ki:

Eski Sevgiliyi Unutma Duası Nasıl Yapılır?


Sevgili okuyucum, eski sevgiliyi unutma duası için öncelikle bir cuma günü (cuma günü olmasa da olur; ama makbul olması için cuma olması daha iyi olur) sabah namazına kalkıp namazını eda etmelisin. Ardından da duaya durup normal duanı yapmalısın. Normal duanı yaptıktan sonra ise ellerini semaya kaldırıp 33 kez Ya Rauf ism-i şerifini okumalısın.

Ya Rauf ism-i şerifinden sonra da 1 Fatiha, 3 İhlas, 3 Felak ve 3 kez de Nas Suresi'ni okuyacaksın.

Evet, 33 kez Ya Rauf ism-i şerifi, 1 Fatiha, 3 İhlas, Felak ve Nas'tan sonra ise sırasıyla şu esmaları 99'ar kez okuman gerekir:

Ya Rahmân, Ya Rahîm, Ya Cami, Ya Muafi, Ya Kâfi, Ya Şafi.

Tabi burada, her esmanın 99 kez okunmasının çok önemli olduğunu söylemişken şu çok önemli detayı da atlamamalısın:

Her esma arasında bir kez Ayet'el-Kürsi'yi okuman gerekiyor.

Yani sırasıyla 99 Ya Rahmân, 1 Ayet'el-Kürsi, yine 99 Ya Rahîm, 1 Ayet'el-Kürsi şeklinde devam etmeli eski sevgiliyi unutma duası.

Şimdi, eski sevgiliyi unutma duasını kısaca özetlemeye çalışayım:

Sabah namazı sonrası normal duadan sonra 33 defa Ya Rauf.

Sonra, Fatiha, İhlas, Felak ve Nas Sureleri; ardından da yukarıda yazdığım esma-yı hüsnanın her birinin 99 kez okunması ve aralarında da 1 kez Ayet'el-Kürsi'nin okunması.

Evet, "eski sevgiliyi unutma duası" bu kadar. Ancak duayı uygulamaya geçmeden evvel bir iki noktaya daha değinmek durumundayım:

Nedenini bilmiyorum; ancak bu duayı en ince ayrıntısına kadar riayet ederek tatbik ettiklerini söyleyen bazı kişiler, duanın faydasını görmediklerini dile getirdiler. Ben de onlara, mümkünse bir daha aynı duayı uygulamalarını söyledim. Şimdi senin için de aynı şeyi söyleyebilirim. Eğer eski sevgiliyi unutma duasının faydasını görmediysen:

1. Duayı en baştan alarak bir kez daha uygula.

2. Çok zor durumdaysan ve aşk acısının üstesinden gelebilmek için büyü gibi doğa üstü güçlere müracaat etmek durumunda isen şu yazımı oku: Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü


3. Eğer, eski sevgiliyi unutma yollarını ve aşk acısından kurtulma taktiklerini derli toplu bir kaynakta bulmak istersen şu kitabı (tıkla) öneririm. Umarım faydalı olur.

Çok Önemli Not: Bu aşk acısından kurtulma kitabıyla ilgili birbirinden garip yorumları ve şaşırtıcı olayları okumak istersen şu sayfayı da (tıkla) mutlaka okumalısın.

Ayrıca Eski Sevgiliyi Geri Kazanmanın En Garantili ve Kesin Yolları ve Eski Sevgiliyi Özlemek ve Çaresi adlı yazılarımı da okumalısın.

İlgili kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanma yolları, eski sevgiliyi unutma duası

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder