Pazar

Eski Sevgiliyi Ayrıldığına Pişman Etmek

Eski Sevgiliyi Ayrıldığına Pişman Etmek
Eski Sevgiliyi Ayrıldığına Pişman Etmek

Eski Sevgiliyi Ayrıldığına Pişman Etmek

Senin de içinde eski sevgiliyi pişman etme arzusunun yattığını biliyorum. Bu pişman etme arzusu, onu geri kazanma isteğinden mi; yoksa eski sevgiline acı çektirme dileğinden mi kaynağını alıyor? İşte bunu bilmiyorum; ama birazdan aktaracağım taktikler sayesinde eski sevgiliyi pişman etmek, senin için bir hayli kolaylaşacak, bu kesin.


Öyleyse, sevgilini pişman etmene ve belki de geri kazanmana ön ayak olacak taktikleri incelemeye başlayalım:

1. Bir kere, eski sevgiliyi pişman etmenin zorlu bir süreç olduğunu ve sabır gerektirdiğini bilerek kolları sıvamalısın. Eğer sabır ve kararlılık konusunda zaaf gösterirsen pişmanlık ateşiyle kavrulan taraf sen olabilirsin, bunu bil. Neden mi?

Çünkü, eski sevgiliyi pişman etmenin ilk adımı, sabır ve kararlılık ile beklemektir. Evet, hepsi bu; ama eli kolu bağlı beklemenin salt acı olduğunu galiba çok iyi anlamışsındır. Nitekim, sabır acıdır; ama meyvesi tatlıdır.

Öyleyse, acı sabrın tatlı meyvesinin (pişman etmek ve geri kazanmak) farkına varıp acı acı beklemek, eski sevgiliyi pişman etmek için atılması gereken ilk adım olmalıdır.

Nitekim acı ilaç içmeden tatlı şifa bulunmaz, demişler. Ne tatlı bir söz söylemişler. Şimdi, nükteyi bir tarafı bırakıp 1. maddenin eski sevgiliyi pişman etmek kapsamındaki detaylarını inceleyelim.

Dostum, eski sevgilinden ayrıldıktan sonra, en az üç hafta boyunca, ne olursa olsun onu arayıp sormamalı, telefon açmamalı, mesaj çekmemeli ve sosyal medyadan sosyal mesaj vermemelisin. Bu zaman zarfında yüreğin aşk acısıyla çığlık çığlığa yakarsa da, ruhun bedeninden sökülüp alınsa da, şairin ifadesiyle iplik iplik damarların sökülse de, yine de sabretmeyi bilmelisin.Eski Sevgiliyi Ayrıldığına Pişman Etmek ve Eylemsizlik


Kısaca, eğer eski sevgiliyi pişman etmek istiyorsan eylemsizlik ve iletişimsizlik yolunu tercih etmek zorundasın.

İyi de bunun eski sevgiliyi pişman etmekle ne ilgisi var?

Bak dostum, bu söylediklerimi yapıp iletişimsizlik yöntemini uygularsan, eski sevgilin acayip bir şok sürecine girecek. Hatta dünyaya ve sana ait algısı alt üst olacak.


Çünkü seni, kendisine deli gibi aşık zanneden (ki hâlâ öylesi, yoksa bu yazıyı okumazdın) ve onsuz bir saat bile yapamayacağını düşünen sevgilin, bu uzun süreli ayrılığa bir anlam veremeyecek, en sonunda da senin, onsuz da yaşayabileceğin gerçeğini kabullenmek zorunda kalacak.

İş bu noktaya gelince (ki beklersen gelecek) sana dair düşünceleri şu şekilde seyredecek:

"O, artık ben olmadan da yaşayabiliyor. Ben onu bu kadar güçlü bilmiyordum. Daha bir hafta öncesine kadar bana adeta bağımlı olmuştu. Bir bağımlılığın bu kadar kısa sürede bitmesi, anlaşılır şey değil. İşin kötü tarafı, her ne kadar kalbimi yaralamış olsa da ben de ona bağımlı hale gelmiştim. Acaba bir yerlerde yanlış adım mı attım? Acaba onu arayıp tekrar birlikte olmak için ilk adımı ben mi atsam? Üstelik onun yanında çok da mutluydum. Şimdi bir başıma ne yaparım ben?"

Dostum, yukarıdaki cümleler bana ait değil; pişman olan eski sevgiline ait. Çünkü hemen hemen tüm ilişkiler bu şekilde seyreder. Bunun yüzlerce örneği ile bizzat karşılaştım.Eski Sevgiliyi Pişman Etmek ve Ters Psikoloji


Değerli okuyucum, yukarıda 1. madde kapsamında anlattıklarım, halk arasında ters psikoloji denilen bir psikolojik yöntemin kabaca ifadesinden ibaret. Bu taktik hakikaten işe yarıyor; çünkü işe yaradığını gösteren binlerce örnek var.

Ancak, ters psikoloji ile eski sevgiliyi pişman etmek, biraz daha püf noktası olan ayrıntılı bir süreç. Bu sürecin bütün detaylarını anlatmam, birazdan tavsiye edeceğim kitabın yazarına hakaret olacağı için şimdilik bu kadarla yetinmek zorundayım.

Tüm detayları öğrenerek eski sevgiliyi pişman etmek istersen şu linke (tıkla) bakabilirsin.


Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen aşağıdaki garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın (Bu yorumları, bir internet sitesinden ekran görüntüsü yoluyla kaydettim):
2. Ayrıca, büyü ve sihir yöntemini kullanarak pişman etmek istersen şu yazımı okuyabilirsin: Eski Sevgiliyi Geri Getirme Büyüsü

Ayrıca Terk Eden Sevgiliyi Geri Getirme Duası, Çok Etkili adlı yazımı da okuyabilirsin.

Anahtar kelimeler: geri kazanma yolları, eski sevgiliyi ayrıldığına pişman etmek

24 yorum:

 1. Adsız13:25

  Sevgilim beni bırakıp gideli tam 3 hafta oldu ayrıldıktan sonra hemen ertesi.günü dayanamayıp mesaj attım bana dediki biraz zaman ikimiz içinde iyi olacak dedi bende unut gitsin ben birşey yazmadım farzet dedim ve o günden beri ne mesaj attım ne sordum oda sormadı ama bundan sonra ne olur bilmiyorum evet mesaj atıp hata ettim ama hiç birşey için geç değildir die düşümüyorum sizce bundan sonra ne olur onun pişman olmasını çok istiyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili okurum, kusura bakmayın. Mesajınızı yayımladığım halde cevap vermeyi unutmuşum. Şimdi başka bir mesaj gelince fark ettim. Lütfen gelişmeleri yazar mısınız? Sağlıcakla...

   Sil
 2. Adsız01:41

  maalesef ben cok hata yapmışım şımdı anladım çünkü yenı ayrıldık ve ben durmadan mesaj yazdım ve sızı dınleyıp susmayı tercıh ediyorum üzgünüm ama yapmalıyım..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili okurum, kesinlikle susma ve iletişim kurmama yolunu tercih edin. Umarım eski sevgilinize yeniden kavuşma fırsatını yakalarsınız.

   Sil
  2. Adsız20:04

   Ben sevgilimle ayrildim ve 1 aydir ayriyiz ona o kadar cok mesaj attim ki beni her yerden engelledi artik ona ululaşmakm imkansiz hale geldi ve ilk sevgilisyim onun bu dediklerinizi yaparsam doner mi gercekten yoksa zaten umursamiyor deyip o da umursamaz mi

   Sil
  3. Adsız00:55

   Ben eski sevgilimle yeni ayrıldım 3 hafta falan oluyor ama ben bu sayfaya bakmadan önce onu aradım o sıkılarak ayrılmıştı zaten daha sıkıldı ve uzaklaştı benden ne yapacağımı bilmiyorum onu geri istiyorum bu söylediklerini zi şimdi yapmaya başlasam ise yarar mı hiç bi yerden ulaşamıyorum zaten ona engelledi beni yardimci olur musunuz?

   Sil
 3. Adsız22:07

  Sevgilimle ayrıldık ayrılma sebebimiz oldukça saçma onunla evlenmek istediğim için benimle ayrildi bu olayi fazla abarttigimi ve onu sıktığımı düşünüyor . ben onu çok sevmeme rağmen bugün iliskimiz bitti sizi dinleyip mesaj atmamayi tercih ediyorum ama şunu da biliyorum ben ona 1 sene yazmasam aklina bile gelmem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba sevgili okurum, sizi çok iyi anlıyorum ve size hak veriyorum; ancak "1 sene bile aramamanız halinde sizi aklına bile getirmeyeceği" söylemine katılmıyorum. Çünkü özlem duygusu, alışkanlığın geçmesiyle baş gösterir ve bazen insanın yüreğini derinden derine yakar.

   İsterseniz sadece 1 ay aramayıp bunu test edebilirsiniz. Göreceksiniz ki sizinle bir şekilde iletişim kuracaktır. Bu, eşyanın tabiatında var. Gelişmeleri yazarsanız sevinirim.

   Not: Onu gerçekten geri kazanmak istiyorsanız ve maddi durumunuz kötü değilse, önerdiğim kitabı mutlaka okuyun. Gelişmeleri yazarsanız iyi olur. Sağlıcakla kalın...

   Sil
 4. Adsız16:17

  Erkek arkadaşım beni yalan soyledigım ıcin bırakti iliskim 2yil surmustu 20gun once ayrildik yalanım daha onceki erkek arkadasimla konusmamdi acikladim ama bana guvenmedigini soyledi bnde yapma inandirabilirm yine guvenebilirsin başarabilirim dedim 2hafta çabaladim ama bana direnisi istemiyo tavirlarini kaldiramadim ve istedgn olsun dedim bitti ayrldktan bi on gun sonra beni faceten sildi takip etmeyi birakti ve suan cok aci cekiyorum napcagimi bilmiyorum cok merak ediyorum ama bise yapamyorum haber alamyorum 20gundur ne o aradi ne ben ama canim cok yaniyo yalan soledim ama yanlis bse konusmamistim konustgum cock ailecek gorustgumuz kisiler ama erkek arkadasim kiskaniyodu şimdi yalan soyleyen bi daha soyler dedi ve gitti daha sonra 1 ay geçti ve msj attım ben bi ümitle ama bana üzülmediğini iyi olduğunu kafasının rahat olduğunu söledi bu kadar zamandan sonra bunu haketmedimki ben bana dönsün istemiyorum ama pişmanlığını görmek istiyorum ne yapmalıyım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba sevgili okurum, erkek arkadaşınız sizin onu kandırdığınızı ve sürekli olarak kandıracağınızı düşünüyor belli ki. Ve ayrıca eski erkek arkadaşınızdan kaynaklanan kıskançlık krizine dayanamayacağını düşündüğü için de sizi terk etmiş olabilir. Veya bu iki neden (ve bilmediğim farklı nedenler) birleşerek onu sizden ayırmış olabilir.

   Bu durumda onu geri çevirmek, biraz zor olsa da imkansız değil. Size önerim, eski sevgiliyi geri kazanma yollarına ilişkin her detayı masaya yatırmaya çalıştığım bu sitede biraz dolaşın. Ve mümkünse tavsiye ettiğim kitabı alıp okuyun. Bu sayede işinizin çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

   Gelişmeleri yazarsanız iyi olur, sağlıcakla...

   Sil
  2. Adsız03:42

   ya ben kitap falan almadım ama dediklerinizden uyguladım iletişim kurmamak onu takip ettiğimi belli etmedim oda bu aralar sürekli görebileceğim yerlere laf sokma amaçlı yazılar yazıyorgüvenle ilgili bazen enğlendiğini falan ama ben hiç bişe yapmıorum sizce yaptıkları ne anlamam gelior

   Sil
  3. Sizi sevdiğini ve geri kazanmak istediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ne yapmanız gerektiği konusuna gelince 2 tavsiyede bulunayım:

   1. Bu sitede yer alan ve "eski sevgili"ye odaklanan bütün yazılarımı okuyup bu konuda kendinize bir yol haritası oluşturun.

   2. Durumunuz çok kötü değilse tavsiye ettiğim rehberi mutlaka okuyun.

   Sil
 5. Adsız18:19

  Eski sevgilim bana bekle dedi beraber olucaz dedi sonra 1 ay bekledim ben ve bu bana mesaj atti ben yokum die bende buna sendende bu beklenir dedim ve beni engelledi wpden zaten bende hic mesaj falan atmadim bida bu dediginiz taktigi uyguluyorum sonrasi ne olur??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu taktik her zaman işe yarar; fakat taktiğin detaylarını iyi bilmeniz gerekir. Bu yüzden de bütün detayları bulabileceğiniz "geri kazanma yolları" kitabını öneriyorum. Gelişmeleri yazarsanız iyi olur, sağlıcakla kalın...

   Sil
 6. Adsız18:39

  Biz kavgalar ediyorduk Ama öyle büyük kavgalar degil. Bir bucuk sene beraberdik. Son kavgamizda sinir ile bitti dedi. Ben Benim icin bitmedi dedim. 3 hafta sonra Bana Mail olarak bitti felan yazdi. Anlam veremedim. Bende Benim icin bitmedi gibi seyler yazmadim. Sadece Yolun acik olsun yazdim. Bir insan Neden Mail yoluyla bitirir? Beni süphelendirdi cünki yüzüme söyleyemedi ve hemen unutacagini sanmiyorum cünki sevgi hemen bitmez! Simdi NE yapmaliyim? Neden Böyle bitirdi? Bunun anlami NE?

  YanıtlaSil
 7. Adsız22:00

  Eski sevgilim bazı olayları yani olmayan şeyleri bahane ederek benden ayrıldı bana ayrılmamız gerekiyor ama geri donucem bni bekle dedi ve hâlâ mesaj atıyor sürekli ne yapmalıyım onu seviyorum ama pisman olmasını acı çekmesini istiyorum

  YanıtlaSil
 8. Adsız00:30

  Sevgilimle ayrilali bir hafta olmak uzere bana hergun seni seviyorum derdi bende inanirdim oysaki ayrilmasinin sebebi bir kizmis arkadasima soylemis aklimda biri varken. onunla olamam uzem demis . 1 sene ciktik bircok sey yasadik bukadar kolay nasil sildi nasil unuttuki bizi. Sizce pisman olurmu?? :'(

  YanıtlaSil
 9. Adsız13:00

  MERHABA BENİMDE YEDİ YILLIK İLİŞKİM VARDI ASKERE GİDECEK AYRIYDIK Bİ GECE YASI MESAJ ATIP TELEFONU KAPATMIŞ GİTTİ ZANNEDIP ORTALIGI BIRBIRINE KATMIŞ DAHA SONRA SEVGİMİ TEST ETTIGINI SOYLEYEREK BARIŞMAK İSTEDİ BU SON OLSUN CİİDİLİK KOYALIM ARTIK DİYE BİR HAFTA SONRA UMURSAMAZ BENI TAKMAZ TAVIRLAR SERGİLEMEYE BASLADI KIZLARLA GORUŞMELER FİLAN OLMIYACAGINI BIDAHA AHATSIZ ETMIYECEGI SOYLEDİ VE BITIRDI NAPABILIRIM BENSIZLIKTEN ACIDAN KAROLSUN İSTIYORUM

  YanıtlaSil
 10. Adsız15:33

  Merhabalar. Yaklasik 2 ay kadar bi sure bi cocukla ciktim. Ve beni aldattigini ogrendim. Ama simdi kopek gibi pisman olmasini istiyorum nasil yapmaliyim

  YanıtlaSil
 11. Adsız13:47

  Merhaba 3 yıllık bir ilişkim vardı üniversite hayatımın tamamı oydu.Birbirimizin ailesi gibiydik. Çok sevdik birbirimizi ama o son dönemlerde değişti. Soğuk ve ilgisiz bir adama dönüştü. Sürekli ayrılıp barışmalarla ilişkimizi yıprattık. Bu son ayrılığımız kadar kötü değildi hiç biri. Ayrılalı iki ay oldu. Ve onun bir ay önce başka bir kızla ilişkisi başladı. İlk gördüğümde bir kafedelerdi masalarını bastım. Adam değilmişsin dedim. O gün çok ağırdı benim için. Hala da ağır geliyor ve acısını atlatamıyorum. Dönmesini istiyorum. Bana yardım edebilecekmisiniz?

  YanıtlaSil
 12. Adsız15:54

  Merhaba biz sevgilimle 2 yillik iliskimizde cok mutluyduk onu cok mutlu ediyordm bebegi gibi davraniyordu bana o kdar iyiydik ki sonradan tartsmalar cogaldi bana kiziyordu bazen dediklerini yapmiuordum bazen dik kafali oluyordum o da uxuluyordu ve ben sonra bunun mesajlarini yakaldim kizla mesajlarini bitirdim ve o ayaklarima kapandi yalvardi cok pismanm erkeklik duygularjma yenik dustum falan dedi ben sen olmazdan oldurrum kendimi diyordu ben de 2 gun sonra affettm konustuk falan bende dedim beni kendime getir iste falan o da dedi bana zaman ver oncd ben kendime geleyim yaptiklarimi hazmedemiyirm yuxune bakamiyirm falan dedi verdim sureyi sure sinunda ben istemiyorum falan dedi beni deliler gibi severken ayrildi beni birakti arkdslari hala sevdigini soyliyor ama bana istemiyorum diyor napmaliyim

  YanıtlaSil
 13. Adsız23:52

  Merhaba benim de 8 aylik ilişkim vardı bana yalanlap söylemeye başladı bende yediremdm ve sustum o da uzun süre sonra arkasından koştum mahalledn bana mesaj atmamanbenim işime geldi dedi gerçekten döner mi 1 ay oldu hiç konuşmadık ama yani sosyal paylsm sitesnde çeşitli değişik sözler paylaşıyor sizce pisman olur mu

  YanıtlaSil
 14. Adsız11:17

  Biz 11 ay ciktik dolu dolu yasadik. Herşey yolundaydi on gün sonra daha da çok yoluna girecekti planlarimiz vardi. Bu 11 ay içinde sadece iki defa büyük kavgamiz oldu birisi onun 8 yillik bayan arkadaşı (ki gerçek arkadaş) kiskandigim için. İkinciside sosyal medyadan ikimizinde tanidigi bizim sevgili olduğumuzu bilen bi erkeğin bana mesaj yazmasi ve o mesajları onun görmesi . hatta ayrildik ondan sonra tekrar baristik. Mutluyduk çok ayrılmadan iki gün önce sarildi ağlayarak seni seviyorum askim artik daha çok mutlu olucaz dedi ertesi gün arkadaslarinin yaninda bana bagirinca dayanamayıp benimde biraz sert konusmamla ayrılmak istediğini artik istemediğini dayanamadigini çocuksu hareketletimin olduğunu eskileri de unutamadigini söyledi . yalvardim binlerce kez arayip mesaj attim telefondan aramalardan bile engelledi ben . Napmam gerekiyor onu çok seviyorum bana bi sans daha verirse çok mutlu olacaginiza inanıyorum yardimci olur musunuz nasil bir yol izlemeliyim. Hergun yüreğim sizliyor. Bana yardimci olursaniz sevinirim.. 😢

  YanıtlaSil
 15. Adsız00:23

  Merhaba şimdi olanları size nasıl nerden başlayıp anlatmam gerektigini bilmiyorum. Adım merve 18 yasindayim 20 yasinda bir adama asık oldum ilk adımı oatmisti hersey cok guzelde ta ki onun bana anlattiklarni duyana kkadar bana hic yalan soylemezdi o icki icen her turlu ortama giren biriydi bense kendi halinde ev kizi kapali saf bi kizdim o gece bana eski sevgilisinden bahsetti uzun bi sure sevgili olduklari ve birlikte olduklarını anlattiginda inanmak istemedim zor bi geceydi ona aşikken bi baskasna dokundugunu dusunumce kafayi yicek gibi oluyordum bana sen istemiyormusun beni artik dedi sustum ne demem gerektigini bilemedm gunlerce yazmadım konusmadim aylar gecti

  YanıtlaSil