Pazar

Sevdiğini Geri Getirme Duası Etkili

Sevdiğini Geri Getirme Duası Etkili
Sevdiğini Geri Getirme Duası Etkili

Sevdiğini Geri Getirme Duası Etkili

Değerli okurum, bu ilk yazım ve çok heyecanlıyım; çünkü eski sevgiliyi geri kazanma yolları adını verdiğim bu blogda sana ve diğer eski sevgili hasret-zedelerine yol göstereceğim. Nitekim bu yazımda, eski sevgilisinden ayrılarak kurşun yemiş güvercin gibi yalpalayan aşıkların en çok aradıkları dualardan birini, sevdiğini geri getirme duasını anlatacağım.


Peki, bir aşığın eski sevgiliyi geri kazanma yollarından biri olarak gördüğü sevdiğini geri getirme duası ne kadar sağlam ve ne kadar makul bir dua? Bu soruya şu anlamlı fıkra ile cevap vereyim:

Bir öğrenci, üniversite sınavına girecektir; fakat sene boyunca sınava hiç çalışmayan öğrenci bir yöntem bulur. Eline bir zar alan öğrenci, bütün sorular için zar atar. Zar, 1 gelince A, 2 gelince B, 3 gelince C, 4 gelince D ve 5 gelince de E sıkkını işaretler. 6 geldiğinde de aynı soru için tekrar zar atar.

Gözetmen, bu işe bir anlam veremez; ama öğrenciye de müdahale etmek istemez. Ancak sınavın bir yerinde öğrencinin sinirlendiğini fark edince sebebini sorar. Öğrencinin verdiği yanıt evlere şenliktir:

Bu soru çok zor, kaç kez zar attım, her seferinde 6 geldi. Bu soru için bir daha zar atmayacağım. Diğer soruları bitirince buna tekrar dönerim.

Gözetmen, ne diyeceğini şaşırır, bıyık altından da gülmeyi ihmal etmez. Nihayet zar atan öğrenci dışında herkes, teker teker kağıtlarını getirir. Gözetmen, sorar:

"Deminden beri zar atıyorsun, senin herkesten önce kağıdını getirmen gerekmez miydi? Bir sorun mu var yoksa?"

Hayır, der öğrenci. Sorun morun yok, yalnızca cevapları kontrol ediyorum.


Sevdiğini Geri Getirme Duası Etkili Değil; Çünkü


Şimdi beni iyi dinle dostum, sevdiğini geri getirme duası ile ilgili açıklama yaparken bilmen gereken gerçekleri hiç eğip bükmeden direkt aktaracağım:

Aradığın sevdiğini geri getirme duası diye bir dua yok ve olmayan bu duayı aramak, öyküdeki öğrencinin zar atarak soruları tutturmaya çalışmasından farksız.

Biliyorum ki sevdiğini geri getirme duasının olmadığını duymak seni olumsuz etkiledi. Bende de bir şok etkisi yaratmıştı böyle bir duanın olmadığını öğrenmek. Ama ben kısa sürede toparlanmıştım; çünkü beni ayakta tutan çok değerli bilgiler vardı.

Dostum, birazdan, beni ayakta tutan ve sevdiğini geri getirme duasının olmadığını öğrenmekten kaynaklanan içsel yıkımı telafi eden değerli bilgileri seninle de paylaşacağım. Fakat müsaade edersen, öncesinde, niçin sevdiğini geri getirme duasının olmadığını anlatmak istiyorum.

Bilirsin ki bir konuda araştırma yapılırken, sorular, konunun uzmanına sorulur ve bu şekilde, yanlış bilgiler ve uygulamalar düzeltilir. Örneğin kalbi sıkışan ve nefes almakta zorlanan biri, bir kardiyoloğa (kalp doktoru) görünür ve kalbiyle ilgili öğrenmesi gereken bilgileri, kardiyologdan öğrenir.

Bu örnekte olduğu gibi, sevdiğini geri getirme duası arayan kişiler de bu duayı, İslâm bilginlerine (örneğin ilahiyat profesörleri) sorarlar. Bu kişiler de dualarla alakalı açıklamalar yaparak soru soran kişinin müşkülünü halletmeye çalışırlar. Olay bu kadar basit.

Peki, bu bilginler, sevdiğini geri getirme duası ile ilgili ne diyorlar?

İlahiyat Profesörleri Sevdiğini Geri Getirme Duası İçin Ne Diyor


Tabi ki böyle bir duanın İslam'da yer almadığını; üstelik bu duanın bir bid'at (dinin özünde olmayan, dine sonradan yerleştirilmeye çalışılan uygulamalar) olduğunu ve kaçınılması gereken bir uygulama olduğunu ifade ediyorlar.

Peki, bu konunun uzmanlarının bu izahından sonra bizim hâlâ ısrarla sevdiğini geri getirme duası aramamızın bir anlamı var mı? Yok tabi.

Senin de bu konuyu araştırmanı ve gerçekleri görmeni isterim.

Tamam da ben şimdi eski sevgilimi nasıl geri kazanacağım? Ne yaparım ben bu dua olmadan?

Endişelenmeni gerektirecek bir durum yok; çünkü demin de söylediğim gibi sana eski sevgiliyi geri kazanma yollarını öğretecek değerli bir bilgi vereceğim.


O bilgiye buradan (tıkla) ulaşabilirsin.

Çok Önemli Not: Bahsettiğim kitabın ne kadar etkili olduğunu öğrenmek istersen şu sayfada (tıkla) bulunan garip ve enteresan okuyucu yorumlarını mutlaka okumalısın.

Anahtar kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanma yolları, eski sevgiliyi geri kazanmak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder