Pazartesi

Aşk, Acı Doludur ve Tek Kurtuluş Yolu Şudur

Aşk Acısından Kurtulmak
Aşk, Acı Doludur ve Tek Kurtuluş Yolu Şudur

Aşk Acıcından Kurtulma Yolları. Aşk, Acı Doludur ve Tek Kurtuluş Yolu Şudur:

Eski sevgiliyi geri kazanma yollarını anlattığım bu blogda bu gün, aşk acısından kurtulmak için neler yapman gerektiğini dile getireceğim. Bu yazı, aşk acısı çeken kişilerin gönül yaralarını sarmak için kaleme alındığından dolayı etkili yöntemler içerecek, dikkatlice okumanı öneririm.


Aşk acısından kurtulmak, aşkına karşılık bulamayan her aşığın ortak derdidir. Çünkü aşk acısı gerçekten de elem doludur. Öyle ki bu acının tahammül edilemez çilesine katlanmak, amiyane ifadeyle her babayiğidin harcı değildir.

Lale devrinin şuh şairi Nedim, bir şiirinde aşk acısını şu şekilde tarif eder:

"Tahammül mülkümü yıktın Hülagu Han mısın kafir?
Aman dünyayı yaktın, ateş-i suzan mısın kafir?"

Şair, kendisini aşk acısının onulmaz yarasına maruz bırakan sevgilisine şöyle diyor:

"Bütün sabrımı ve tahammülümü yıktın. Artık bu acıya tahammül edemiyorum. Belli ki sen de Hülagu Han (Cengiz Han) gibi insanların malını mülkünü yakıp yıkıyorsun. Öyle ya benim tahammül mülkümü yıktın. Ayrıca, senin benim gönlümde yarattığın aşk acısının alevleri bütün dünyayı yaktı. Acaba sen, insan değil de yakıcı bir ateş olmayasın?"

Şair hiç de haksız sayılmaz; çünkü aşk acısı, çözümü çok zor olan azap dolu bir özelliğe sahiptir. Aşk acısına maruz kalan kişi, önce gönlündeki ateşin kavurucu tokadını hisseder yüreciğinde, sonra da tahammül sınırları kırılır. Peki hiç mi çözümü yoktur aşk acısının ve aşk acısından kurtulmak gerçekten imkansız mıdır? Hayır!Aşk Acısından Kurtulmak İçin Çözüm Yolları


İşte sana, aşk acısından kurtulmak için birkaç etkili çözüm yolu:

1. Ne olursa olsun ve hangi sıkıntılara maruz kalırsan kal kendini asla çaresizliğe mahkum kılma. Böyle bir düşünce yapısının zihnine musallat olmasına asla izin verme. Çaresizlik duygusunun ümitsiz kollarına bırakıverirsen kendini, çözülme sürecine girer, bir daha da depresyondan kurtulamazsın belki.

Halbuki, aşk acısından kurtulmak, sersemletici bir uykunun kucağına düşen bir insanın az biraz mücadele ettikten sonra o uyku döngüsünü kırmasına benzer. Basit; ama yerinde bir örnektir uyku örneği. Şöyle ki:

Hani bazen, uykunun eli, omuzlarını baskılayıp göz kapaklarına hücum eder ya. Tam bu esnada tüm bedenin rehavete kapılıp kendinden geçersin ya. Bu sırada beynin de uyumaya direnç göstermiyorsa birkaç saniye sonra rahatlıkla ve rahatça uyursun. Ama beynin, birazdan çok mühim bir işin olduğunu hatırlatırsa asla uyuyamazsın, şeytana uyamazsın.

İşte aşk acısından kurtulmak da buna benzer; çünkü aşk acısı da uyku gibi sersemletir insanı ve o da dünyadan elini eteğini çekip rehavete ve ümitsizliğe kapılmana yol açar. O da bırak kendini bana, direnç gösterme, seni biraz yıpratayım, der.

İşte bu sırada, beynin, aşk acısından kurtulmaya programlanmış ise kurtulursun. Çünkü beynindeki mesaj, çok önemli işlerin olduğunu ve hayatın tüm ihtişamıyla devam ettiğini haykırır durur. Zaten bu pozitif mesaja kulak verenlerdir aşk acısından kurtulanlar.

Öyleyse, şimdi kendine gel, silkin ve aşk acısının rehavetine kapılma.Aşk Acısından Kurtulmak ve Zihin


2. Zihnini, felaket tellalı olmaya alıştırma. Hayalhanende karamsar tablolar ve kötü senaryolar çizmek yerine iyimser tablolar ve olumlu düşler oluştur. Bilirim ki kişi, aşk acısı yaşamaya başlayınca kendini arabesk bir tavır içinde "derbeder" ve "melankolik" bir çilekeş olarak tanımlar.

Halbuki, bu kötü tanımlamalar, zamanla realite haline gelir. Ve bu kötü düşün sahibi, kendini gerçekleyen kehanete dönüşerek gerçek bir derbeder olur.

Ancak, içinde hayat enerjisi taşıyan güçlü birey, her zorluğa göğüs gelebilecek bir yeterlilikte olduğunu hatırlatır kendine. Ve bu olumlu düşünce sayesinde, kendini aşk acısının sonsuz cehennem azabından kurtarmış olur.

O halde, kötü senaryolar çizmektense olumlu düşler yaratmak, kurtulmak adına etkili bir yöntem olabilir.


3. Şu kitabı (tıkla) bibliyoterapi (kitap terapisi) şeklinde düşünüp okumanın çok faydalı olacağını tahmin ediyorum.

Çok Önemli Not: Kitabı okuyan okuyucuların ilginç yorumları için şu sayfayı da (tıkla) okumanı öneririm.

Şu yazılarımı da okumalısın:

Eski Sevgilini Seni Terk Ettiğine Böyle Pişman Etmelisin! 

Eski Sevgilini Kendine Yeniden Aşık Et

İlgili Kelimeler: eski sevgiliyi geri kazanma yolları, geri kazanma yolları, aşk acısından kurtulmak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder